Hírek, aktualitások

Megint csodás hétvége: a harmadik legtöbb érem a III. Eger Kupán

Egy újabb bravúros hétvégén van túl a Budaörs SC úszószakosztálya. 27 fős csapatunk március 2-3-án Heves vármegye székhelyén, a III. Eger Város Kupája versenyen vett részt, és a 35 nevező klubból (ebből 33 szerzett valamilyen érmet) a harmadik legeredményesebb lett és ilyenre egészen biztosan régen volt még példa.

A 11 arany-, 16 ezüst és 14 bronzérem alaphelyzetben is önmagáért beszél, de ha ehhez hozzátesszük, hogy ilyen eredményt felnőtt válogatott úszók és olimpikonok között sikerült elérni, akkor a bravúros jelző akár még enyhének is számít. Az ismert úszók közül ott volt például Pádár Nikolett, Kapás Bogi, Telegdy Ádám, Verrasztó Dávid is.

A BVSC-Zugló uralta a mezőnyt, mögötte a Szombathelyi SK volt a legeredményesebb. A mieink viszont megelőzték a kiváló versenyzőkkel rendelkező Kőbánya SC-t, a Győrt, a Szegedet, a vendéglátó egrieket, az UTE-t is. A versenyen nyolc korosztálynak rendeztek futamokat, a mieink 172-szer álltak a rajtkőre, ebből 55 döntős szereplés jött össze. Kiemelkedő eredmény, hogy finálésunk közül 41-en egészen a dobogóig eljutottak. Ez tényleg kimagasló eredmény!

Csapatunk legeredményesebb sportolója a 2014-esek között induló Torma Dániel lett, aki időfutamokban négyszer is a leggyorsabb volt ezen a hétvégén, 200 méter gyorson, 100 méter háton, 100 méter gyorson és 200 méter vegyesen se volt senki sem gyorsabb nála. Mellette Drommer Lili szállította a már szokásos aranyakat, egészen pontosan kettőt. Ahogy Udvardy-Molnár Eszter is. Aranyérmet hozott még a csapatnak Hegedűs Lilla, Koncz Márton és Nagy Eszter is.

Kiváló eredmények, így megérdemli minden sportolónk, akik részt vettek a versenyen, hogy összes eredményüket felsoroljuk, vastaggal kiemelve a döntős szereplések és az elért eredmény (zárójelben a korosztály, majd az érmek száma, arany-ezüst-bronz).

ÁBRAHÁM AMÁLIA (2012 – 0-1-2): 50 m gyors (2.), 200 m hát (4.), 200 m gyors (5.), 100 m hát (4.), 100 m gyors (3.), 50 m hát (3.), 200 m vegyes (2.).

CSEKE MÁTÉ (2011 – 0-0-1): 200 m hát (4.), 100 m pillangó (6.), 200 m vegyes (4.), 50 m pillangó (4.), 100 m hát (5.), 50 m hát (3.).

DOMBRÁDY SÁRA ERZSÉBET (2013 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 21.), 200 m hát (előfutam, 17.), 100 m pillangó (előfutam, 9.), 200 m gyors (előfutam, 23.)

DOMONKOS GYÖRGY (2005 – 0-0-0): 400 m vegyes (8.), 100 m pillangó (8.), 200 m vegyes (4.), 100 m hát (5.), 50 m hát (5.).

DROMMER LILI (2006 – 2-2-0): 50 m gyors (2.), 100 m pillangó (1.), 50 m pillangó (1.), 100 m gyors (2.)

FODOR REGŐ BÁN (2009 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 22.), 100 m pillangó (előfutam, 17.), 50 m mell (előfutam, 11.), 200 m vegyes (8.), 50 m pillangó (előfutam, 20.), 100 m gyors (előfutam, 27.).

GÖTH NÓRA (2013 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 20.), 200 m hát (előfutam, 15.), 200 m gyors (előfutam, 17.), 100 m hát (előfutam, 15.), 200 m mell (előfutam, 13.), 200 m vegyes (előfutam, 11.)

HEGEDŰS LILLA (2012 – 1-0-1): 100 m mell (3.), 100 m pillangó (6.), 50 m mell (1.), 50 m pillangó (7.), 200 m mell (előfutam, 1.), 100 m gyors (előfutam, 15.)

KÉKESI MAJA (2011 – 0-0-1): 400 m vegyes (előfutam, 19.), 50 m gyors (előfutam, 27.), 100 m mell (előfutam, 10.), 50 m mell (6.), 50 m pillangó (előfutam, 30.), 200 m mell (3.), 200 m vegyes (előfutam, 14.)

KONCZ MÁRTON (2008 – 1-2-0): 50 m gyors (előfutam, 9.), 50 m mell (8.), 200 m vegyes (1.), 100 m hát (2.), 100 m gyors (előfutam, 18.), 50 m hát (2.)

KONCZ MÁRK (2014 – 0-2-2): 100 m mell (3.), 50 m hát (8.), 200 m gyors (8.), 50 m pillangó (2.), 100 m gyors (9.), 50 m mell (2.), 200 m vegyes (3.)

KŐRÖSSY BOTOND (2012 – 0-1-0): 50 m gyors (7.), 200 m hát (6.), 200 m gyors (előfutam, 11.), 400 m gyors (előfutam, 30.), 100 m gyors (előfutam, 13.), 50 m hát (2.)

KŐRÖSSY GRÉTA (2014 – 0-0-0): 100 m mell (előfutam, 13.), 50 m hát (előfutam, 13.), 200 m vegyes (előfutam, 11.), 50 m pillangó (előfutam, 9.), 100 m gyors (5.), 200 m gyors (7.)

NAGY ESZTER (2009 – 1-0-0): 50 m gyors (1.), 100 m mell (előfutam, 12.), 50 m mell (előfutam, 11.)

PICHOVSZKY ZITA (2012 – 0-1-0): 50 m gyors (4.), 100 m mell (5.), 200 m gyors (előfutam, 10.), 50 m pillangó (előfutam, 11.), 200 m mell (2.), 100 m gyors (6.)

SKOTNER ÁGOTA (2014 – 0-0-0): 100 m mell (időfutam, 19.), 50 m hát (időfutam, 8.), 200 m vegyes (időfutam, 14.), 100 m hát (időfutam, 8.), 100 m gyors (időfutam, 12.), 200 gyors (időfutam, 15.)

SPISÁK BENCE (2008 – 0-1-2): 400 m vegyes (5.), 100 m pillangó (3.), 200 m vegyes (2.), 50 m pillangó (4.), 200 m pillangó (3.), 50 m hát (előfutam, 10.)

SPISÁK MÁTÉ (2012 – 0-1-1): 50 m gyors (előfutam, 11.), 100 m pillangó (4.), 200 m gyors (előfutam, 13.), 50 m pillangó (3.), 100 m gyors (előfutam, 20.), 200 m pillangó (előfutam, 2.)

SZRENKÓ ROZÁLIA (2009 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 10.), 200 m hát (előfutam, 10.), 200 m gyors (előfutam, 16.), 50 m pillangó (előfutam, 11.), 100 m hát (előfutam, 12.), 100 m gyors (előfutam, 12.), 50 m hát (előfutam, 10.)

TAKÁCS BARKA LILLA (2015 – 0-3-3): 50 m gyors (3.), 100 m pillangó (–), 50 m hát (3.), 200 m vegyes (3.), 50 m pillangó (2.), 100 m gyors (2.), 200 m gyors (2.)

TAKÁCS EMMA BORÓKA (2013 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 18.), 100 m pillangó (előfutam, 12.), 200 m gyors (előfutam, 18.), 50 m pillangó (előfutam, 12.), 200 m mell (előfutam, 15.), 200 m vegyes (előfutam, 13.).

TAKÁCS LILLA DÓRA (2014 – 0-0-0): 50 m gyors (időfutam, 10.), 100 m mell (időfutam, 4.), 50 m hát (időfutam, 10.), 50 m pillangó (időfutam, 7.), 50 m mell (időfutam, 5.), 200 m gyors (időfutam, 10.).

TORMA DÁNIEL (2014 – 4-2-0): 50 m gyors (időfutam, 2.), 100 m mell (időfutam, 6.), 50, m hát (időfutam, 2.), 200 m gyors (időfutam, 1.), 100 m hát (időfutam, 1.), 100 m gyors (időfutam, 1.), 200 m vegyes (időfutam, 1.)

TÓTH GERGELY ATTILA (2007 – 0-0-2): 100 m mell (3.), 50 m mell (4.), 200 m vegyes (3.), 50 m pillangó (előfutam, 14.), 200 m mell (5.), 50 m hát (9.)

TÓTH PETRA (2009 – 0-0-0): 50 m gyors (előfutam, 20.), 200 m hát (8.), 200 m gyors (előfutam, 17.), 50 m pillangó (előfutam, 17.), 100 m hát (előfutam, 11.), 100 m gyors (előfutam, 15.), 50 m hát (előfutam, 12.)

TÓTH LINDA (2013 – 0-0-0): 200 m hát (előfutam, 9.), 100 m pillangó (előfutam, 14.), 200 m gyors (előfutam, 20.), 100 m hát (előfutam, 9.), 50 m hát (5.), 200 m vegyes (előfutam, 10.)

UDVARDI-MOLNÁR ESZTER (2012 – 2-2-0): 200 m hát (előfutam, 1.), 100 m pillangó (1.), 200 m gyors (előfutam, 7.), 50 m pillangó (2.), 100 m hát (1.), 200 m pillangó (előfutam, 1.), 50 m hát (2.)

BSC Úszószakosztály

Értéket teremtünk!

Célunk a versenyzés és az eredményesség mellett, hogy a szakosztályunkba járó gyerekek testileg és lelkileg is egészséges felnőtteké váljanak, később sikeresen helytálljanak a társadalomban.

Kiemelt támogatóink

Image

Hírek, aktualitások

Telefon:

+36-30-489-5811

Email:

info@bscuszas.hu

Cím:

2040 Budaörs, Hársfa utca 6.